سفر حج با بیسکل

hamkaran seddiqi Uncategorized

?هشت مسلمان انگلیسی با بایسکل عازم سفر حج شده‌اند

? هشت بایسکل‌سوار از شهر لندن، پایتخت انگلیس، در اقدامی جالب با عنوان «تور حج» تصمیم گرفته‌اند به‌منظور ادای مناسک حج مسافت لندن تا مدینه منوره را با دوچرخه رکاب بزنند.
به گزارش سنی‌آنلاین به نقل از آناتولی، این هشت بایسکل‌سوار که از ۷ ژوئن سال جاری از لندن حرکت کرده‌اند، روز جمعه (۲۱ تیر) به ترکیه رسیدند و نماز جمعه را در مسجد سلطان احمد استانبول اقامه کردند.
“جنید افضل”، یکی از این بایسکل‌‌سواران در گفتگو با خبرنگار آناتولی اظهار داشت: در هفتم ژوئن با بایسکل‌های خود از لندن مسافرت خود را آغاز کردیم و قصد داریم پس از تور بایسکل‌سواری ۶۰ روزه به مدینه برسیم.
این هشت مسلمان اهل انگلستان که در مجموع ۱۷ کشور و مسافت ۶۵۰۰ کیلومتر را طی خواهند کرد، به خاطر اینکه مسافرت با بایسکل از طریق سوریه و عراق امکان‌پذیر نیست، با طیاره وارد مصر شده و به راه خود ادامه خواهند داد.
“زین لامبات”، یکی دیگر از این بایسکل‌سواران که اولین سفر به عربستان را تجربه می‌کند، نیز با بیان اینکه تمامی اعضای این گروه با اشتیاق این مسافرت دشوار را شروع کرده‌اند، گفت: «اگر قصد دارید مناسک حج را انجام دهید، خداوند حتما مسیر شما را آسان‌تر خواهد کرد. ما با هزینه بسیار کمی به راه افتادیم، ولی در این مسیر با آدم‌های خوبی آشنا شدیم و خداوند رزق ما را تامین کرد.»
گفتنی‌ست این بایسکل‌‌سواران انگلیسی عازم حج، در استانبول با رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه دیدار کردند.
نقل از سنی آنلاین
? @Islam_e_kamel